14/(x²-9)+1/(3-x)-4-x/(x+3)=7/(x+3)
Addig eljutottam, hogy x²-9-el kell megszoroni a nevezőket, de nem tudom, hogy a szorzás után mi lesz a 3-x-es nevezőből, annak a számlálóját akkor mivel kell szorozni
2014. máj. 14. 19:04
1/2 anonim válasza:
Nem x²-9-cel kell beszorozni, hanem arra kell bővíteni! Tudjuk, hogy x²-9=(x+3)(x-3), így látjuk, hogy a nevezőben mi van, és mivel kell megszorozni; egy probléma lehet a 3-x a nevezőben; nemes egyszerűséggel beszorozzuk azt -1-gyel, így 3-x lesz a nevezőben, és az előjele megváltozik, ezzel
14/(x²-9)-1/(x-3)-4-x/(x+3)=7/(x+3) egyenletet kapjuk, ahol a tagokat már tudjuk bővíteni.
Örülök, hogy végre van egy ember, aki ismeri azt az ősi technikát, amit mi úgy nevezünk, hogy zárójelhasználat :)
2/2 anonim válasza:
Osztozva az utolsó válaszoló örömében mégis bujkál bennem a kisördög, hogy a bal oldal harmadik tagja nem -(4-x)/(x+3) akart lenni? :-)