b2-36 (b a négyzeten)
és
b-6
2014. máj. 1. 11:31
1/3 anonim válasza:
Gondolom ez a feladat: (b^2-36)/(b-6).
A számlálóra tudjuk használni az x^2-y^2=(x+y)(x-y) képletet; itt x=b és y=6 lesz:
(b+6)(b-6)/(b-6), b-6-tal egyszerűsítve b+6-ot kapunk; ez persze csak abban az esetben igaz, ha b nem egyenlő 6-tal, mivel 0-val nem szabad osztani.
2/3 anonim válasza:
az első szerintem így van:
(b-6)×(b+6)
a másodikat nem tudom
3/3 anonim válasza:
a második az elsőből következik:
(b2-36)*1/(b+6)