Hans Regenkurt kérdése:

Hogyan kell szorzattá alakitani az alábbi kifejezéseket?


b2-36 (b a négyzeten)


és


b-6


2014. máj. 1. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom ez a feladat: (b^2-36)/(b-6).


A számlálóra tudjuk használni az x^2-y^2=(x+y)(x-y) képletet; itt x=b és y=6 lesz:


(b+6)(b-6)/(b-6), b-6-tal egyszerűsítve b+6-ot kapunk; ez persze csak abban az esetben igaz, ha b nem egyenlő 6-tal, mivel 0-val nem szabad osztani.

2014. máj. 1. 11:46
 2/3 anonim ***** válasza:

az első szerintem így van:

(b-6)×(b+6)

a másodikat nem tudom

2014. máj. 1. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:

a második az elsőből következik:

(b2-36)*1/(b+6)

2023. máj. 7. 20:58