Tücsök77 kérdése:

Negatív hatványkitevő alkalmazásával írjuk fel a következő kifejezéseket a változók lehetséges értékeinél: 3/8,7/16,5/3 Segítene valaki megoldani?


2014. jan. 29. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

ez mit jelent? "a változók lehetséges értékeinél"

3/8=3^(1)*8^(-1)=3^(1)*2^(-3)

7/16=7^(1)*16^(-1)=7^(1)*2^(-4)

5/3=5^(1)*3^(-1)

2014. jan. 29. 13:50
 2/2 A kérdező kommentje:

Én sem értettem,de így van a könyvben a feladat leírva!

Köszönöm a válaszodat!

2014. jan. 29. 14:22