Hogy kell kiemeléssel szorzattá alakítani?


Adott 3 feladat, amit képtelen vagyok megcsinálni.. A tanárunk retardált, nem magyaráz, és mindenki kettesre áll matekból.. Tanfelügyelő hatszor volt kint, de olyankor szépen tud mosolyogni persze..

1. m²-n2-2m-2n

2. x^2-4xy+4y^2-xz+2yz

3.a^3-a^2b-ab^2 + b^3



2015. dec. 14. 19:14
 1/4 tatyesz ***** válasza:

m²-n² = (m-n)(m+n) (azonosság)


m²-n²-2m-2n = (m-n)(m+n)-2(m+n) = (m+n)(m-n-2)

2015. dec. 15. 09:04
 2/4 tatyesz ***** válasza:
a^3-a^2b-ab^2 + b^3 = a^2(a-b) - b^2(a-b) = (a-b)(a^2-b^2)
2015. dec. 15. 09:07
 3/4 tatyesz ***** válasza:

x²-4xy+4y²-xz+2yz = (x-2y)² -z(x-2y) = (x-2y)(x-2y-z)


Az első 3 tag nevezetes azonosság: x²-4xy+4y² = (x-2y)²

Az utolsó két tagból (-z)-t kiemeltem

2015. dec. 15. 09:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. dec. 15. 23:15