Adott 3 feladat, amit képtelen vagyok megcsinálni.. A tanárunk retardált, nem magyaráz, és mindenki kettesre áll matekból.. Tanfelügyelő hatszor volt kint, de olyankor szépen tud mosolyogni persze..
1. m²-n2-2m-2n
2. x^2-4xy+4y^2-xz+2yz
3.a^3-a^2b-ab^2 + b^3
2015. dec. 14. 19:14
1/4 tatyesz válasza:
m²-n² = (m-n)(m+n) (azonosság)
m²-n²-2m-2n = (m-n)(m+n)-2(m+n) = (m+n)(m-n-2)
2/4 tatyesz válasza:
a^3-a^2b-ab^2 + b^3 = a^2(a-b) - b^2(a-b) = (a-b)(a^2-b^2)
3/4 tatyesz válasza:
x²-4xy+4y²-xz+2yz = (x-2y)² -z(x-2y) = (x-2y)(x-2y-z)
Az első 3 tag nevezetes azonosság: x²-4xy+4y² = (x-2y)²
Az utolsó két tagból (-z)-t kiemeltem
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. dec. 15. 23:15