Valaki érti a következő egyenlet megoldását? 5* (6x - 4) +2=11- (x-4)

Válaszotokat előre is köszönöm. :)

2017. jan. 14. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Felbontod a zárójeleket:

5*6x - 5*4 + 2 = 11 - x + 4

30x - 20 + 2 = 11 - x + 4

30x - 18 = 15 - x

31x = 31

x = 1

2017. jan. 14. 13:39
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Igen, én pl. értem.
2017. jan. 14. 13:46
 3/5 dq ***** válasza:

x=1 esetén

5*2+2=12=14=11--3

2017. jan. 14. 13:54
 4/5 dq ***** válasza:
52%
31x=33
2017. jan. 14. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:

30x-20+2=11-x+4

30x-18=15-x

31x=33

2017. jan. 14. 14:46