Valaki leírná nekem ezeknek az egyenleteknek a megoldását?


5(x+1)-7=3(x-2)-4


(8-4x)-(3x-5)=2x-5


4(x+5)-3(2x+3)=8x-6(5-x)


5(3x-4)+3(7-x)=17-2(x-3)



2015. jún. 4. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
x = –4, x = 2, x = 41/16 és x = 11/7.
2015. jún. 4. 12:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Az 1-es megoldásai jók.

Levezetve itt vannak:

(mindig azzal kezded, hogy felbontod a zárójeleket)

5x+5-7=3x-6-4

5x-2=3x-10 /-3x

2x-2=-10 /+2

2x=-8 /:2

x=-4


8-4x-3x+5=2x-5

-7x+13=2x-5 /-2x

-9x+13=-5 /-13

-9x=-18 /:(-9)

x=2


4x+20-6x-9=8x-30+6x

-2x+11=14x-30 /-14x

-16x+11=-30 /-11

-16x=-41 /:(-16)

x=41/16


15x-20+21-3x=17-2x+6

12x+1=-2x+23 /+2x

14x+1=23 /-1

14x=22 /:14

x=22/14=11/7

2015. jún. 4. 13:58
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. jún. 4. 16:28