5(x+1)-7=3(x-2)-4
(8-4x)-(3x-5)=2x-5
4(x+5)-3(2x+3)=8x-6(5-x)
5(3x-4)+3(7-x)=17-2(x-3)
2015. jún. 4. 12:42
1/3 anonim válasza:
x = –4, x = 2, x = 41/16 és x = 11/7.
2/3 anonim válasza:
Az 1-es megoldásai jók.
Levezetve itt vannak:
(mindig azzal kezded, hogy felbontod a zárójeleket)
5x+5-7=3x-6-4
5x-2=3x-10 /-3x
2x-2=-10 /+2
2x=-8 /:2
x=-4
8-4x-3x+5=2x-5
-7x+13=2x-5 /-2x
-9x+13=-5 /-13
-9x=-18 /:(-9)
x=2
4x+20-6x-9=8x-30+6x
-2x+11=14x-30 /-14x
-16x+11=-30 /-11
-16x=-41 /:(-16)
x=41/16
15x-20+21-3x=17-2x+6
12x+1=-2x+23 /+2x
14x+1=23 /-1
14x=22 /:14
x=22/14=11/7
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. jún. 4. 16:28