8. os kémia tömegszázalékszámítós feladat megoldását leelenőrizné valaki?


420g vízben 140g cukrot oldani. Mennyi lesz az oldat tömegszázaléka?


Nekem 33.33% jött ki, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a helyes megoldás. Megtenné valaki, hogy leellenőrzi nekem? Eléggé fontos lenne.



2015. máj. 26. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ez sajnos helytelen. Az oldott anyag tömegét nem a vízzel kell elosztani, hanem a teljes oldat össztömegével, ami 420+140 azaz 560 gramm. m%=140/560*100%=25%.
2015. máj. 26. 19:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. máj. 26. 19:37