420g vízben 140g cukrot oldani. Mennyi lesz az oldat tömegszázaléka?
Nekem 33.33% jött ki, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a helyes megoldás. Megtenné valaki, hogy leellenőrzi nekem? Eléggé fontos lenne.
2015. máj. 26. 19:32
1/2 anonim válasza:
Hát ez sajnos helytelen. Az oldott anyag tömegét nem a vízzel kell elosztani, hanem a teljes oldat össztömegével, ami 420+140 azaz 560 gramm. m%=140/560*100%=25%.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. máj. 26. 19:37