A megoldókulcs miatt tudom a megoldást, de nem értem. Valaki elmagyarázná? Vagy ha nem is, de elmondaná, mi a témakör neve? (És akkor konkrétan rákeresnék videókra.)2016. ápr. 23. 19:37
2/8 anonim válasza:
1) Négyzetgyököt vonsz, mindkét oldalból, itt kétfelé fog ágazni: sin(x-π/6) = 1/2, ez kétfelé ágazik: π/6-ra, és 5π/6-a. A másik ág sin(x-π/6) = -1/2, ez szintén kétfelé ágazik: 7π/6-ra, és 11π/6-ra. Onnantól már csak algebra, és ne feledd: mindegyik ágnak (mind a 4-nek) végtelen megoldása lesz!
3/8 A kérdező kommentje:
A gyökvonás után kétfelé ágazik, azt tudom, de azután miért? Miért lesz az elsőnél pí/6 és 5pí/6 is?
2016. ápr. 23. 19:54
4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi, hogy időt szánsz a magyarázatra.
2016. ápr. 23. 19:55
5/8 anonim válasza:
x = π/6 + k2π,
x = π/3 + l2π,
x = 4π/3 + m2π
x = 2π + n2π, ahol k, l, m, n eleme Z-nek.
6/8 anonim válasza:
Azért mert 30°-nak, és 150°-nak is 1/2 a szinusza. Hasonlóan a mínusznál. Képzeld magad elé az egységkört: a szinusz a függőleges tengely; 1/2-et az egységvektor 2 elforgatásával is kaphatsz y koordinátának.)
7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen!!!
2016. ápr. 23. 20:07