SIstvan77 kérdése:

Hogy kell meghatározni az y^m-8y=0 egyenlet általános megoldását?


2015. júl. 26. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az alaphalmaz a C komplex számtest és m pozitív egész, akkor lényegében m darab gyöke lesz ennek az egyenletnek. Szorzattá alakítjuk és lényegében kész. y(y^(m-1)-8)=0 y0=0 illetve yk=(8)^(1/(m-1)), ahol k=1,2,...,m-1. Mint ismeretes a gyökvonás (m-1) értékű művelet (k-adik egységgyök) a még a pozitív számok esetén is. Például m=4 esetén y(y^3-8)=0 y0=0, y1=2, y2=-1+gyök(3)i,

y3=-1-gyök(3)i. Sz. Gy.

2015. júl. 26. 20:52