A, 4(x+2)-7(x-1)+9(3x-4)=30


B, 3(2x-1)-5(x-3)+6(3x-4)=83


C, 0,6(x-0,6)+0,8(x-0,4)=1


D, 1,3(x-0,7)-0,12(x+10)-5x=-9,75


2010. máj. 4. 14:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

4(x+2)-7(x-1)+9(3x-4)=30

4x+8-7x-77+27x-36=30

-30x-41=30

X=-30


Ez az, amit Te írtál, de figyelj:

a második zárójelnél nem 7-tel, hanem -7-tel (mínusz 7-tel) kell beszorozni a zárójelben lévőket, így a második zárójel felbontásakor -7x+7 lesz ( a -7 szorozva -1-gyel ugyebár +7 lesz.

Ha felbontod a zárójeleket, így fog kinézni rendezés előtt az egyenleted:

4x+8-7x+7+27x-36=30

innen számold tovább :)

2010. máj. 4. 15:36
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az alapokat már érted, csak elszámoltad :-)


Ha belekeveredsz, akkor aláhúzhatod mondjuk csak az x-es tagokat külön. Pl. 4x-7x+27x Ez egyenlő 24 x, nem -30.


A második zárójel második tagja -7 x -1, tehát +7.


összesen: 24x - 21 = 30

Hozzáadsz mindkét oldalhoz 21-et.

24x = 51

x = 2,125

2010. máj. 4. 15:36
 13/13 A kérdező kommentje:

Jólvan,köszönöm :)

AZ alapok naggyából mennek :)

2010. máj. 4. 15:58
1 2