Megoldanád ezeket az egyenleteket, egyenlőtlenségeket részletesen?


1.) 3(2x-1)-5(x-3)=83-6(3x-4)

2.) 8(7-4y)-5(8y+1)=19+7(4y+1)

3.) 2(2x-1)+5(3x-4)=5(3x-1)-2(2-3x)+2

4.) 7(x+1)+5<(nagyobb vagy egyenlő) 3(x-1)+19

5.) 3(2x-1)+7(6x-1)>23+5(12x-7)


2010. dec. 9. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Oldd meg te.

A következő dolgokra figyelj:


Zárójel felbontásánál minden tagot szorozz meg a zárójel előtt levő számmal.


Ha - van a zárójel előtt, akkor az előjeleket/műveleti jeleket meg kell változtatnod.


Egyenlőtlenségnél pedig ha negatív számmal osztasz vagy szorzol, akkor megfordul a relációs jel.


Ezek alapján meg kell tudnod csinálni, mert nagyon egyszerű egyenletek.

2010. dec. 9. 17:21
 2/6 anonim ***** válasza:

nekm van progim hozzá bleeeeeeeeeee :P:P:P:P

beírom és megoldja :P:P:P

2010. dec. 9. 17:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Oooh ez nemér^^ nem linkelnéd be honnan töltötted le?:)
2010. dec. 9. 18:36
 4/6 anonim ***** válasza:

ezen most mit nem értessz? elvégzed a szorzásokat, összevonod az egyneműeket és egyik oldalra csoportosítod az x-eket... egye fene, egyet megoldok:


3(2x-1)-5(x-3) = 83-6(3x-4)

6x-3-5x+15 = 83-18x+24

x+12 = 107-18x

19x = 95

x = 5

2010. dec. 9. 20:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Már kész van.Értem is,csak nemvolt kedvem megcsinálni.
2010. dec. 9. 20:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerezz egy programot, ami tud egyenleteket megoldani!
2010. dec. 28. 16:49