Hogy kell megoldani ezeket az egyenleteket/egyenlőtlenségeket?


sin[((3*(2^1000)+1)/3)*pí]


log10[0,1^2006]


log5[x+1]+log5[x-1]= log5[8]+log5[x-2]


3+4cosx + cos2x =0


(x^2-18x+77)*B =>0



=> :nagyobb vagy egyenlő

utolsó példában a "B" gyök alatt(10-x) -et jelöl


az első 2 példában ki kell számolni a pontos értékét, de számológép nélkül, és el nem tudom képzelni hogy lehet fejben valamit több ezredikre emelni.


2011. szept. 4. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elsőben az a trükk, hogy sin(PI/3) = sin(7PI/3) ... sin((6n+1)*PI/3)

A +1-et látod az egyenletben, de vajon a 3*2^1000-en megfelel-e a 6n-nek (osztható-e hattal)?

Mikor osztható 6-al egy hárommal megszorozz szám? Akkor ha páros...

2^1000 nyilván páros, mivel ketteseket szorzol össze.

Így az eredmény gyök 3 / 2, min a sin(PI/3) esetén. :)

2011. szept. 4. 19:33
 2/5 anonim ***** válasza:

log(10) = 1, log(1) = 0, log(0.1) = -1,

log(0.01) = log(0.1^2) = -2

log(0.001) = log(0.1^3) = -3

Szerintem így már megvan a megoldás. :)

2011. szept. 4. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:

log5[x+1] + log5[x-1] = log5[8] + log5[x-2]

log5[(x+1)(x-1)] = log5[8(x-2)]

log5(x^2-1) = log5(8x-16)

x^2 - 1 = 8x - 16

x^2 - 8x + 15 = 0

Másodfokú megoldóképlet...

Az eredmény két egyjegyű egész szám.

2011. szept. 4. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:

3+4cosx + cos2x =0


x = (2n+1)*PI


Levezetni nem tudom. :/


---


Az ötödikhez meg szerintem rajzolj grafikont.

2011. szept. 4. 19:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Wow köszönöm szépen, azt hiszem átrágom magam rajta párszor hogy teljesen megértsem még. Egyébként az utolsónál az ábrát azt hogyan kellene elkészíteni? x-be behelyettesítek egy számot, és ami kijön a képletből, az lesz az Y koordináta?
2011. szept. 5. 12:06