A, 4(x+2)-7(x-1)+9(3x-4)=30


B, 3(2x-1)-5(x-3)+6(3x-4)=83


C, 0,6(x-0,6)+0,8(x-0,4)=1


D, 1,3(x-0,7)-0,12(x+10)-5x=-9,75


2010. máj. 4. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mára elég volt a matek bocsi :DD
2010. máj. 4. 15:00
 2/13 A kérdező kommentje:

Te sem szereted,látom :)

Majd akkor valaki más :)

2010. máj. 4. 15:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha te oldanád meg? Neked adták fel házinak, nem?
2010. máj. 4. 15:03
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen nekem,de sajnos nem értem ezeket.
2010. máj. 4. 15:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy ilyet 1-2 perc megcsinálni. Ha valaki más megírja helyetted attól nem leszel okosabb :-( Bocsi, nem szemétség, de tényleg ez van.
2010. máj. 4. 15:04
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor kérj meg vkit, hogy magyarázza el. Ne pedig azt, hogy leírja a megoldást. Annak totál semmi értelme. Érettségin nem fogsz tudni megkérni senkit...


Kicsit OFF, és nem feltétlen a kérdezőnek: Azért hisztizik most kb minden végzős a matek érettségi miatt, mert tök nagy divat lett ez, hogy mással íratják a házijukat.

Nem mondom, hogy én szent voltam, előfordult, hogy reggel a barátnőmről írtam le a megoldásokat, de akkor nem hisztiztem doga után, hogy milyen nehéz volt, meg mekkora köcsög a tanár.

2010. máj. 4. 15:08
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,igazad van :)

Csak reméltem hátha valaki,aki érti megcsinálná nekem.

2010. máj. 4. 15:09
 8/13 anonim ***** válasza:

Na jó, ha nem érted... Az másodikat leírom, ugyanaz a szisztéma a többire is.


A zárójeles összeg mindkét tagját be kell szorozni az előtte álló számmal. Tehát: 3x2X - 3 -5X + 15 + 18X -24. Ez egyenlő: 19X -12, ami 83.


Hozzáadsz mindkét oldalhoz 12-t, marad 19X=95


Ebből X = 5


Az előző voltam.

2010. máj. 4. 15:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Zárójelet mindig úgy kell felbontani, hogy a zárójelben lévő mindkét tagot meg kell szorozni a zárójel előtti számmal.

Egyenletet pedig úgy kell rendezni, hogy az egyik oldalon mindig csak egy darab x maradjon.

És mindig mind a két oldallal ugyanazt kell csinálni.

Ha az egyik oldalról elveszel 5-öt, akkor a másikról is el kell venni...

2010. máj. 4. 15:12
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem kezdem érteni :)

Megcsinálom itt az A-t, majd leellenőriznétek?


Szóval:


4(x+2)-7(x-1)+9(3x-4)=30

4x+8-7x-77+27x-36=30

-30x-41=30

X=-30

2010. máj. 4. 15:23
1 2