Egy torony árnyéka a vízszintes talajon kétszer olyan hosszú, mint a torony magassága. Hány fokos szöget zár be ekkor a Nap sugara a vízszintes talajjal? A keresett szöget fokban, egészre kerekítve adja meg!

hogyan kell ezt megcsinálni, lépésről lépésre?
2010. máj. 3. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A torony hossza x az árnyéké pedig 2x. Felrajzolod, kapsz egy derékszögű háromszöget. Tangens alfa egyenlő x/2x, ami tanges alfa = 0.5 és ez 27 fok egészre kerekítve.
2010. máj. 3. 16:19
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

A torony magassága X, a torony árnyéka 2*X.


Nem írja a feladat, de a torony nyilván derékszöget zár be a talajjal, tehát egy olyan derékszögű 3szögről van most szó, aminek az egyik befogója 2szer olyan hosszú, mint a másik.

A keresett szög az árnyék által reprezentált befogó és az átfogó szöge, amivel a szemben levő oldal az X hosszú, a mellette levő a 2*X hosszú, tehát a kresett szög tangense:

a/b=X/2×X=1/2


Tehát nekünk az a szög kell, aminek a tangense 1/2, ami nem más, mint 26,57 fok, egészre kerekítve 27 fok.

2010. máj. 3. 16:20
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2010. máj. 3. 16:28
 4/4 Hulyevagyfiam válasza:
0%

Buta matekot vagy fiam

Ovodaba beszéltem ilyen szavakkal, erthetetlen egy okos ember számára.

Sokkal egyszerubben eltudnam magyarazni te ostoba.

Az ilyenek miatt fog kihalni a világ

Üdvözlettel : inez és aron tokfarago csapata🙂🤘🏽

2019. okt. 21. 17:41