Két, kötéllel összekötött szánkót húzunk 18 N vízszintes irányú erővel. Ennek hatására 1.2 m/s2 gyorsulással fognak mozogni. Mekkora erővel hat a második szánkó az elsőre, ha az első tömege 12.4 kg?

megoldás menetét is légyszi! segítsetek pls!
2011. okt. 25. 08:56
 1/3 bongolo ***** válasza:

Mindkét szánkó a=1.2 m/s²-tel gyorsul. F=m·a, ahol F a szánkóra ható erők eredője. (A függőleges erőket nem nézzük most, mert nem írt a feladat súrlódást.) A másodikra hat egyrészt F₁=18N, másrészt a másik irányba egy F₂, amivel a második szánkó húzza "vissza".

F₁-F₂ = m·a

Ebből kijön F₂. Számold ki önállóan, ha elakadsz, kérdezz.

2011. okt. 25. 12:21
 2/3 A kérdező kommentje:
és az F1-F2=m*a képletben az m az minek a tömege? a két szánkóé együtt, vagy csak az egyiké?
2011. okt. 25. 12:36
 3/3 A kérdező kommentje:
semmi, megvan és köszi a segítséget! :D
2011. okt. 25. 12:39