Valaki tudna segiteni hogy kell ezt megoldani az ilyesfajta feladattipusokat?2016. nov. 13. 20:14
1/2 anonim válasza:
Felszín: 2r^2*pí + 2*r*pí*M =1111
Sugár és magasság összege: r+M=26,8
A második egyenletből M=26,8-r, ezt beírjuk az első egyenletben M helyére:
2r^2*pí + 2*r*pí*(26,8-r) =1111
Ez egy másodfokú egyenlet r-re, amit könnyű megoldani. Az arra kapott r-rel megkapjuk M magasságát is, ha annak az egyenletébe behelyettesítjük.
Ha esetleg két pozitív megoldást kapnál r-re, és M-re is pozitívat kapsz az csak annyit jelent, hogy a hengert nem határoztuk meg egyértelműen ennyi adattal, tehát kétféle lehet.
2/2 anonim válasza:
Kicsit másképp
A henger felszíne
F = 2*r²π + 2rπ*m
Emeljünk ki a jobb oldalon
F = 2rπ(r + m)
Mivel a zárójelben levő mennyiség adott, a sugár azonnal számítható, vagyis
r = F/[2π(r + m)]
A sugár ismeretében a magasság egy kivonással adódik.