letudnatok irnia teljes megoldast kelrek!!2016. nov. 8. 16:44
1/1 anonim válasza:
1.
y=v_0*t+g/2*t²
Mivel v_0=0, y=20m, g=10m/s², ezért:
20=5t²
4=t²
t=2s
v=v_0+g*t
Mivel v_0=0, g=10m/s², t=2s, ezért:
v=10*2
v=20m/s
2.
y_max=v_0²/(2g)
Mivel v_0=5m/s, g=10m/s², ezért:
y_max=25/20
y_max=1.25m
t=2*t_em=2*v_0/g
Mivel v_0=5m/s, g=10m/s², ezért:
t=2*5/10
t=1s