1. Egy test 20 méter magasról szabadon esik! Mekkora sebességgel és mikor éri el a földet? 2. Egy testet 5 m/s kezdősebességgel feldobnak a. Mekkora a max. Magasság? b. mennyi ideig mozgott?

letudnatok irnia teljes megoldast kelrek!!

2016. nov. 8. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

y=v_0*t+g/2*t²

Mivel v_0=0, y=20m, g=10m/s², ezért:

20=5t²

4=t²

t=2s

v=v_0+g*t

Mivel v_0=0, g=10m/s², t=2s, ezért:

v=10*2

v=20m/s


2.

y_max=v_0²/(2g)

Mivel v_0=5m/s, g=10m/s², ezért:

y_max=25/20

y_max=1.25m

t=2*t_em=2*v_0/g

Mivel v_0=5m/s, g=10m/s², ezért:

t=2*5/10

t=1s

2016. nov. 8. 21:56