Sos Egy körhenger alaku torta alapkörének sugara 15cm magasság 7cm A tortábol 1 30fokos középponti szögű szeletet vágunk. Mekkora a kivágott tortaszelet térfogata?

2009. nov. 10. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:

kiszámolod a henger térfogatát, az alap*magasság = 15^2*Pi*7 cm^3.

A 30 fokos szelet az az egész torta 30/360=1/12ed része (12 ilyen szeletre tudnád vágni a tortát), tehát a kivágott tortaszelet térfogata az egész torta térfogatának 1/12ede lesz, 15^2*Pi*7/12.

2009. nov. 10. 21:10