2009. nov. 10. 20:52
1/1 anonim válasza:
kiszámolod a henger térfogatát, az alap*magasság = 15^2*Pi*7 cm^3.
A 30 fokos szelet az az egész torta 30/360=1/12ed része (12 ilyen szeletre tudnád vágni a tortát), tehát a kivágott tortaszelet térfogata az egész torta térfogatának 1/12ede lesz, 15^2*Pi*7/12.