Egy egyenes körhenger magasságának hossza az alapkör átmérőjéhez úgy aránylik mint 3:2?

Mekkora a henger térfogata ha tengelymetszetének területe 384 négyzetcenti?
2012. okt. 2. 16:38
 1/3 BKRS ***** válasza:

m/d = 3/2

vagyis 2m=3d

V = (d/2)^2*Pi*m = d*dm*Pi/4

A tengelymetszet terulete d*m = 384

Ebbol m=384/d

Ezt az aranyba helyettesitve

384*2 = 3*d^2

d^2 = 256

d=16

V = 16*384*Pi/4 = 4825,5

2012. okt. 2. 16:49
 2/3 anonim ***** válasza:

kör területe r^2*pi


Négyzetgyök alatt 384/pi=r = 11,056cm


2r = átmérő. = 22,111625539521059825250880589692cm


22,111625539521059825250880589692/2*3=33,167438309281589737876320884538cm a magassága


V=pi r négyzet*magasság


V=pi*11,056^2*33,16743831=pi*122,235136*33,16743831=12736,7277cm3


de lehet elrontottam mert nem tudom mi a tengely metszet, mert én azt az köralap nak vettem ráadásul onnan egyszerűbb lett volna :D


ha megmondod mi a tengelymetszet kiszámolom :)

2012. okt. 2. 17:00
 3/3 BKRS ***** válasza:
A tengelymetszet az nem egy olyan metszet amiben benne fekszik a szimmetriatengely?
2012. okt. 3. 17:50