Mekkora a henger térfogata ha tengelymetszetének területe 384 négyzetcenti?2012. okt. 2. 16:38
1/3 BKRS válasza:
m/d = 3/2
vagyis 2m=3d
V = (d/2)^2*Pi*m = d*dm*Pi/4
A tengelymetszet terulete d*m = 384
Ebbol m=384/d
Ezt az aranyba helyettesitve
384*2 = 3*d^2
d^2 = 256
d=16
V = 16*384*Pi/4 = 4825,5
2/3 anonim válasza:
kör területe r^2*pi
Négyzetgyök alatt 384/pi=r = 11,056cm
2r = átmérő. = 22,111625539521059825250880589692cm
22,111625539521059825250880589692/2*3=33,167438309281589737876320884538cm a magassága
V=pi r négyzet*magasság
V=pi*11,056^2*33,16743831=pi*122,235136*33,16743831=12736,7277cm3
de lehet elrontottam mert nem tudom mi a tengely metszet, mert én azt az köralap nak vettem ráadásul onnan egyszerűbb lett volna :D
ha megmondod mi a tengelymetszet kiszámolom :)
3/3 BKRS válasza:
A tengelymetszet az nem egy olyan metszet amiben benne fekszik a szimmetriatengely?