2011. dec. 14. 17:42
1/4 BKRS válasza:
Rajzold le a keresztmetszetet.
A keresztmetszet egy szimmetrikus trapez.
A feldolap vegpontjaibol huzd be a magassagot. Ez kis haromszoget vag le a trapezbol. Ez a haromszog derekszogu es konneyn szamithato az alapja: 39,-1,7=2,2cm
Az atfogoja 2,3cm
a masik befogoja meg a csonkakup magassaga.
Ezek utan:
h^2 + 2,2^2 = 2,3^2
h^2 = 4,5*0,1= 0,45cm (kis lapos)
h = 0,670820393 cm
Az alkoto altal az alappal bezart x szogre:
sin(x) = h/2,3 = 0.291661041
x = 17 fok
2/4 anonim válasza:
Az első válasz jó, de a magasság kiszámítása fölösleges lépés volt. A
cos(x) = 2,2/2,3
képlet ugyanígy kihozza a megoldást.