Egyenes csonkakúp alapkörének sugara 3,9 cm. A ledőlap sugara 1,7 cm. Az al-kotók 2,3 cm hosszúak. Mekkora a magasság, és mekkora szöget zárnak be az alkotók az alaplappal?

2011. dec. 14. 17:42
 1/4 BKRS ***** válasza:

Rajzold le a keresztmetszetet.

A keresztmetszet egy szimmetrikus trapez.

A feldolap vegpontjaibol huzd be a magassagot. Ez kis haromszoget vag le a trapezbol. Ez a haromszog derekszogu es konneyn szamithato az alapja: 39,-1,7=2,2cm

Az atfogoja 2,3cm

a masik befogoja meg a csonkakup magassaga.

Ezek utan:

h^2 + 2,2^2 = 2,3^2

h^2 = 4,5*0,1= 0,45cm (kis lapos)

h = 0,670820393 cm

Az alkoto altal az alappal bezart x szogre:

sin(x) = h/2,3 = 0.291661041

x = 17 fok

2011. dec. 14. 21:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válasz jó, de a magasság kiszámítása fölösleges lépés volt. A

cos(x) = 2,2/2,3

képlet ugyanígy kihozza a megoldást.

2011. dec. 15. 16:54
 3/4 BKRS ***** válasza:
A magassag volt az elso kerdes.
2011. dec. 15. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg :)
2011. dec. 15. 23:51