2011. dec. 12. 20:28
1/2 bongolo válasza:
ma=6, mb=8
Az oldalai a,b,c
Területe: T=a·ma/2 stb.
Vagyis:
a = 2T/ma = 2T/6 = T/3
b = 2T/mb = 2T/8 = T/4
A háromszög-egyenlőtlenség szerint bármely két oldal összege nagyobb, mint a harmadik oldal (mert egyébként "nem érnének össze" az oldalak). Tehát pl.:
b+c > a
c > a-b = T/3 - T/4 = T/12
Akkor viszont:
mc = 2T/c < 2T/(a-b) = 2T/(T/12) = 24
----
Egyébként kijön más érdekes dolog is a háromszög-egyenlőtlenségből:
c < a+b = T/3 + T/4 = T·7/12
Akkor viszont:
mc = 2T/c > 2T/(a+b) = 2T/(T·7/12) = 24/7
Szóval mc a (24/7; 24) intervallumban lehet csak.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. dec. 14. 08:16