Egyenlő szárú háromszög szárszöge 150°. Mekkora szöget zár be az egyik szárhoz tartozó magasság az alappal?

Elég eredmény is ,ert megcsináltam csak nemtudom hogy jó-e. De aki tudja levezetheti.Köszi.
2009. dec. 13. 11:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és nekem 60° jött ki.
2009. dec. 13. 11:42
 2/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Lehet hogy tévedek mert fejben rajzolok.

A másik két szög 15-15, mert 180-150=30 fokon osztoznak egyenlően. A szárhoz tartozó magasság kívül esik, de mindegy, 90 fokot zár be a szárral, a szár másik oldalán az alappal ugye 15 fok, a keresett szög = 180-90-15=75fok

2009. dec. 13. 12:02
 3/4 A kérdező kommentje:

Én így csináltam:

[link]

2009. dec. 13. 12:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól csináltad, az eredmény: 60°+15°= 75°
2009. dec. 13. 14:30