aki érti és segítene annak megköszönném:)2011. dec. 1. 18:20
1/8 anonim válasza:
R = 20 cm - az alapkör sugara
L = 10 cm - az alkotó hossza
α = 70° - az alkotó hajlásszöge az alaplaphoz
F, V = ?
A felszínhez és a térfogathoz is kell a az alap- és fedőlap sugara
A alaplapé adott, a fedőlapét meg a
r = R - L*cosα
képlettel számolhatod
A felszín
F = Aa + Af + P
ahol
Aa = R²π - az alaplap,
Af = r²π - a fedőlap,
P = π(R² - r²)/cosα - a palást területe.
A térfogathoz hiányzik még az idom magassága
m = L*sinα
Ezután már csak be kell helyettesíteni a
V = (m*π/3)(R² + Rr + r²)
képletbe.
Ha valami nem világos, szólj.
DeeDee
*********
3/8 A kérdező kommentje:
az magasságát így kell?
2011. dec. 1. 20:23
4/8 A kérdező kommentje:
*-z
2011. dec. 1. 20:24
6/8 A kérdező kommentje:
megtudod nézni a képet? :D
2011. dec. 1. 20:26
8/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. dec. 3. 12:52