MATEK! Csonkakúp! Alapkörének sugara 20 cm, alkotója 10cm, az alkotó az alaplappal 70º-os szöget zár be. Felszín, térfogat?

aki érti és segítene annak megköszönném:)
2011. dec. 1. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:

R = 20 cm - az alapkör sugara

L = 10 cm - az alkotó hossza

α = 70° - az alkotó hajlásszöge az alaplaphoz

F, V = ?


A felszínhez és a térfogathoz is kell a az alap- és fedőlap sugara

A alaplapé adott, a fedőlapét meg a

r = R - L*cosα

képlettel számolhatod


A felszín

F = Aa + Af + P

ahol

Aa = R²π - az alaplap,

Af = r²π - a fedőlap,

P = π(R² - r²)/cosα - a palást területe.


A térfogathoz hiányzik még az idom magassága

m = L*sinα


Ezután már csak be kell helyettesíteni a

V = (m*π/3)(R² + Rr + r²)

képletbe.


Ha valami nem világos, szólj.


DeeDee

*********

2011. dec. 1. 20:07
 2/8 A kérdező kommentje:
2011. dec. 1. 20:23
 3/8 A kérdező kommentje:
az magasságát így kell?
2011. dec. 1. 20:23
 4/8 A kérdező kommentje:
*-z
2011. dec. 1. 20:24
 5/8 A kérdező kommentje:
2011. dec. 1. 20:24
 6/8 A kérdező kommentje:
megtudod nézni a képet? :D
2011. dec. 1. 20:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, a magasság

m = 10*sin70

2011. dec. 2. 11:20
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. dec. 3. 12:52