Hogyan tudom kiszámolni a húrtrapéz magasságát?


1)alapjai 28 cm 13 cm, szárai 23 cm hosszúak


2) három oldala 6 cm, a negyedik oldala 8 cm


2011. nov. 29. 15:17
 1/2 BKRS ***** válasza:
100%

A lenyeg, hogy szimmetrikus.

A tetejenek a vegpontjaibol huzd be a magassagait.

Levagnak ket kis haromszoget a bal es jobb oldalon,

az also alapbol ugyanannyit vagnak le,

vagyis a levagott darabok hossza az alapok kulonbsegenek a fele.

A levagott kis haromszogek derekszoguek.

Az elso esetben az alapjuk: (28-13)/2 = 2,5

az atfogo a szár, ebbol pitagorasz tetellel kijon a magassag ami a derekszogu kis haromszogek masik befogoja.

m^2 + 2,5^2 = 23^2

m=22,8637


a masodik esetben

a levagott darabok: (8-6)/2= 1 cm hosszuak,

igy

m^2 + 1 = 36

m=5,91608

2011. nov. 29. 15:24
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, most megmentettél a matektanár 10 perces letolásától, amiben azt taglalja hogy mennyire lusta és felelőtlen vagyok :D
2011. nov. 29. 16:23