Egy szabályos háromszög alapú egyenes hasáb alapéle 10 cm hosszú, palástjának területe 5-szöröse az alapterületének. Mekkora a hasáb felszíne és térfogata?

Köszönöm a segítségeteket!
2012. szept. 12. 20:01
 1/2 BKRS ***** válasza:

Az alapel 10cm, akkor a magassag ennek a gyok(3)/2 -szerese, ami 8,66cm.

a haromszog terulete tehat 43,3 cm2.

A palast terulete ennek megfeleloen 5*43,3= 216,5 cm2

A haromszog kerulete 30cm

A palast teruletere tehat:

30*m = 213,5

m=7,22 cm


A hasab felszine: 2*alap + palast = 2* 43,3 + 216,5 = 303,1 cm2


A terfogata: alap*magassag= 43,3* 7,22 = 312,6 cm3

2012. szept. 12. 21:22
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2012. szept. 12. 21:42