Köszönöm a segítségeteket!2012. szept. 12. 20:01
1/2 BKRS válasza:
Az alapel 10cm, akkor a magassag ennek a gyok(3)/2 -szerese, ami 8,66cm.
a haromszog terulete tehat 43,3 cm2.
A palast terulete ennek megfeleloen 5*43,3= 216,5 cm2
A haromszog kerulete 30cm
A palast teruletere tehat:
30*m = 213,5
m=7,22 cm
A hasab felszine: 2*alap + palast = 2* 43,3 + 216,5 = 303,1 cm2
A terfogata: alap*magassag= 43,3* 7,22 = 312,6 cm3
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2012. szept. 12. 21:42