Hat különböző hosszúságú egyenes szakasz hossza rendre 1,3,5,7,9,11 egység. Véletlenszerűen kiválasztunk közülük hármat. Határozzuk meg annak a valószínűségét, hogy a három kiválasztott szakaszból szerkeszthető háromszög?

2012. ápr. 20. 22:34
 1/6 bongolo ***** válasza:

Akkor szerkeszthető háromszög, ha a két legkisebb oldal összege nagyobb a legnagyobbnál. Vagyis ezek lehetnek a hosszak növekvő sorrendben:

3,5,7

3,7,9

5,7,9

5,7,11

7,9,11


Ez az 5 a jó hármas, az összes hármas pedig (6 alatt a 3)

Tehát a valószínűség:

5/(6 alatt 3) = 5/20 = 1/4

2012. ápr. 20. 22:45
 2/6 anonim ***** válasza:

A kedvező lehetőségek száma 6 mivel egy háromszög akkor szerkeszthető meg, amikor a 2 kisebb oldalának összege nagyobb a 3.énál. Ezt én csak kilogikáztam, próbálgattam a számokat.

Az összes lehetőség meg 6 alatt a 3, ami 20 lesz.


6 a 20hoz az esély rá hogy megszerkeszthető a háromszög.

2012. ápr. 20. 23:00
 3/6 anonim ***** válasza:
első válaszoló: kihasztad a 3 9 11 lehetőséget
2012. ápr. 20. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:
(kihagytad)
2012. ápr. 20. 23:01
 5/6 bongolo ***** válasza:
Igazad van. Bocs, kérdező...
2012. ápr. 20. 23:06
 6/6 anonim ***** válasza:

7 lehetőség van:


3 9 11

5 9 11

7 9 11

5 7 11

5 7 9

3 7 9

3 5 7

2012. ápr. 20. 23:10