2012. ápr. 20. 22:34
1/6 bongolo válasza:
Akkor szerkeszthető háromszög, ha a két legkisebb oldal összege nagyobb a legnagyobbnál. Vagyis ezek lehetnek a hosszak növekvő sorrendben:
3,5,7
3,7,9
5,7,9
5,7,11
7,9,11
Ez az 5 a jó hármas, az összes hármas pedig (6 alatt a 3)
Tehát a valószínűség:
5/(6 alatt 3) = 5/20 = 1/4
2/6 anonim válasza:
A kedvező lehetőségek száma 6 mivel egy háromszög akkor szerkeszthető meg, amikor a 2 kisebb oldalának összege nagyobb a 3.énál. Ezt én csak kilogikáztam, próbálgattam a számokat.
Az összes lehetőség meg 6 alatt a 3, ami 20 lesz.
6 a 20hoz az esély rá hogy megszerkeszthető a háromszög.
3/6 anonim válasza:
első válaszoló: kihasztad a 3 9 11 lehetőséget
6/6 anonim válasza:
7 lehetőség van:
3 9 11
5 9 11
7 9 11
5 7 11
5 7 9
3 7 9
3 5 7