Egy vidéki iskola felső tagozatosai között felmérést végeztek, hogy ki hová szeretne menni kirándulni. A kördiagram mutatja, hogy mejyik kiránduláson hány százaléka venne részt a tanulóknak.


a) Egészítsd ki a diagrammot

Milyen szám kell oda?


b) Hány felső tagozatos van, ha tudjuk, hogy 94-en szeretnének Budapestre utazni?

..................................................


c) Mennyivel többen mennének madárlesre, mint kerékpárútra?

..............................................


d) Legalább hány felnőtt kell összesen a csoportokhoz, ha a kerékpárosoknál 10 tanulónként, a többi esetben 20 tanulónként kell legalább 1 felnőtt kísérő?

..................................................


itt a kördiagram: [link]


Előre is köszönöm!


2010. ápr. 27. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva: igen. Meggyőződésem, hogy ez egy matek házi.


Ráadásul a könnyebbik fajtából.

2010. ápr. 27. 16:50
 2/3 anonim ***** válasza:

a) Jaj hát gondolkozz már! Hány százalék az egész? 100%. Ott Mennyi van már? 53%. Akkor mennyi kell még? 47%.


b) Hát akkor

94 -> 47%

x -> 100%


(94*100)/47 = 200


c) 13 %-kal, vagyis 200*0,13=26 -tal.

d) Kerékpározni megy: 200*0,15=30 fő. 10 főre 1 kísérő, akkor összesen 3.

Pestre megy 94 fő. 10 főre kell 1 kísérő, így összesen 4 kell ide.

Madarászni megy 200*0,28=56 fő, 20 főre 1 kísérő, összesen 2.

Múzeumozni 200*0,1=20 fő, 1 kísérő.


Tessék. Hányadikas vagy? Mert ez tényleg röhejes. Vagy csak lusta vagy magadtól megírni??

2010. ápr. 27. 16:56
 3/3 A kérdező kommentje:

nem vagyok lusta.

6.-os vagyok.

ám köszönöm

2010. ápr. 27. 18:40