Segítene valaki a házi feladatomban? (matek)


Ha csak egyet is megoldana valaki és leírná miként, és mi lett a megoldása, nagyon megköszönném. Számolgatom őket, de ellenőrzéssel sohasem jön ki egyiksem.

[link]


2011. nov. 5. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ok. Egyet megoldok :)


11.

lg(100^lg(x+20)) <= lg(10000)


Először is kikötöd, hogy x > -19 (a külső logaritmus miatt a belsőnek nem csak értelmesnek, de pozitívnak is kell lennie). Ezután megoldod az egyenlőtlenséget:


100^lg(x+20) <= 10000

100^lg(x+20) <= 100^2

x+20 <= 2

a kikötést is figyelembe véve

-19 < x <= -18

2011. nov. 5. 16:54
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. nov. 5. 16:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a 6. feladatot választottam:

[link]

Egyet még vállalok, de Te válaszd ki!

2011. nov. 5. 18:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! Mondjuk az 5. feladatot? :) Nagyon köszönöm.
2011. nov. 5. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]

Nagyon szívesen.

2011. nov. 5. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:

És még egy ráadás:

[link]

2011. nov. 5. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:

tegnap 21:10

Ezzel vigyázz! A levezetésed egyik oldala jó, a kikötést viszont felszínesen kezelted. Mindhárom logaritmusnak értelmezhetőnek kell lennie, így a pontos megoldás:


1/64 < x < 2

2011. nov. 6. 10:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Kösz! Jogos. Nem néztem meg.
2011. nov. 6. 10:30