Segítenél a házi feladatomban?


A periódusos rendszerben két egymásutáni nemesgázból álló keverék 1 móljának tömege 36 gramm.

a) Mely nemesgázokból áll a keverék?

válasz: Neon és az Argon

b) Hány mólt tartalmaz egyes összetevőkből?

ezt nem tudom, köszi a segítséget...


2011. okt. 12. 16:32
 1/1 BKRS ***** válasza:

x mol Ne, 1-x mol Ar

20x + 40(1-x)=36

40 -20x = 36

4 = 20x

x = 1/5

1/5 mol Ne, 4/5mol Ar

2011. okt. 13. 05:00