Két szám különbsége 7,72. Az egyik a másiknak 0,6-e. Melyek ezek a számok?
Egyenlettel kellene megoldani.Előre is köszönöm szépen a válaszokat!:)
2011. okt. 23. 12:27
1/1 anonim válasza:
x - y = 7,72
x=0.6y vagy y=0.6x
Ha x=0.6y, akkor az első egyenletbe helyettesítve:
0.6y - y = 7.72, azaz: -0.4y = 7.72, vagyis y=-19.3, amivel x = -11.58
Ha y=0.6x, akkor az első egyenletbe helyettesítve:
x-0.6x=7.72, azaz: 0.4x = 7.72, vagyis x=19.3, amivel y = 11.58