Matek házi? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )


Két szám különbsége 7,72. Az egyik a másiknak 0,6-e. Melyek ezek a számok?


Egyenlettel kellene megoldani.Előre is köszönöm szépen a válaszokat!:)


2011. okt. 23. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

x - y = 7,72

x=0.6y vagy y=0.6x


Ha x=0.6y, akkor az első egyenletbe helyettesítve:

0.6y - y = 7.72, azaz: -0.4y = 7.72, vagyis y=-19.3, amivel x = -11.58


Ha y=0.6x, akkor az első egyenletbe helyettesítve:

x-0.6x=7.72, azaz: 0.4x = 7.72, vagyis x=19.3, amivel y = 11.58

2011. okt. 23. 12:46