Logaritmusos feladatok megoldása?


Számítsuk ki a logaritmusok értékeit:

1. log3 9=

2. log9 3=

3. log2 1024=

4. log5 625=

5. lg 100000=

6. log3/4 16/9=

7. log 1/2 27=

8. log8 16=


Aki tudja az legyen szíves már lépésenként levezetni!!

Előre is köszönöm a segítséget. :)



2016. okt. 18. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudok alsó indexet írni, ezért pontos definícióval nem tudok szolgálni, de a lényeg, pl a log2 8 esetében: log2 8 = 3, mert 2^3 = 8. Magyarul az alul lévő szám valahanyadik hatványát veszed (ez a keresett számod), ami egyenlő lesz a felső számmal. Log3 9 = x, tehát 3^x = 9, azaz x = 2, mert 3 a másodikon az 9. Ugyanígy pl a log5 625 = x. 5 az x-ediken = 625, tehát x = 4, mert 5^4 = 625. A többi meg menni fog így.
2016. okt. 18. 17:29
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Ellenőrizd már,hogy jó-e amit írtam?

log2 1024=10

log5 625=4 mivel az 4. hatványa a 625

log 100.000= az lg a 10-es alapú logaritmus jele,ezért 10-nek az 5. hatványa a 100.000

log 1/3 27=3

log8 16=4

2016. okt. 18. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó kettő nem, de ha én mondom meg, nem tanulod meg. :) pl log8 16 = 4. 8 a negyediken az ugye nem 16.
2016. okt. 18. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:

A kiírásban a hetediket elhibáztad! Különben:

[link]

2016. okt. 18. 18:24
 5/7 A kérdező kommentje:

log20 2= ?

Hogy kell ezt? :)

2016. okt. 18. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:

0.2313782131598 (számológéppel)

Vagy ezt is elírtad.

2016. okt. 18. 19:02
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocsi,hogy még kérdezek. :)

log3/4 16/4=

log8 16=

Vezesd már le lépésenként,hogy hogy kell megcsinálni! :)

2016. okt. 18. 20:34