Számítsuk ki a logaritmusok értékeit:
1. log3 9=
2. log9 3=
3. log2 1024=
4. log5 625=
5. lg 100000=
6. log3/4 16/9=
7. log 1/2 27=
8. log8 16=
Aki tudja az legyen szíves már lépésenként levezetni!!
Előre is köszönöm a segítséget. :)
2016. okt. 18. 17:03
1/7 anonim válasza:
Nem tudok alsó indexet írni, ezért pontos definícióval nem tudok szolgálni, de a lényeg, pl a log2 8 esetében: log2 8 = 3, mert 2^3 = 8. Magyarul az alul lévő szám valahanyadik hatványát veszed (ez a keresett számod), ami egyenlő lesz a felső számmal. Log3 9 = x, tehát 3^x = 9, azaz x = 2, mert 3 a másodikon az 9. Ugyanígy pl a log5 625 = x. 5 az x-ediken = 625, tehát x = 4, mert 5^4 = 625. A többi meg menni fog így.
2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.
Ellenőrizd már,hogy jó-e amit írtam?
log2 1024=10
log5 625=4 mivel az 4. hatványa a 625
log 100.000= az lg a 10-es alapú logaritmus jele,ezért 10-nek az 5. hatványa a 100.000
log 1/3 27=3
log8 16=4
2016. okt. 18. 17:42
3/7 anonim válasza:
Az utolsó kettő nem, de ha én mondom meg, nem tanulod meg. :) pl log8 16 = 4. 8 a negyediken az ugye nem 16.
4/7 anonim válasza:
A kiírásban a hetediket elhibáztad! Különben:
5/7 A kérdező kommentje:
log20 2= ?
Hogy kell ezt? :)
2016. okt. 18. 18:55
6/7 anonim válasza:
0.2313782131598 (számológéppel)
Vagy ezt is elírtad.
7/7 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy még kérdezek. :)
log3/4 16/4=
log8 16=
Vezesd már le lépésenként,hogy hogy kell megcsinálni! :)
2016. okt. 18. 20:34