Hogy tudom megoldani a következő logaritmusos egyenletet?


Inverz függvényt szeretnék létrehozni, amihez szükségem lenne az X értékére.

Egyenlet: y= lg x^2



#LG #eltüntetés #egyenlet #logaritmus #inverz #10-es alapú #logaritmus eltűntetése
2016. okt. 16. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
ez nem egyenlet hanem függvény, pontokat kapsz vele koordináta rsz.-ben ha az x helyére értékeket helyettesítesz be. zöld?
2016. okt. 16. 17:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
logaritmus inverze az exponenciális. :)
2016. okt. 16. 17:50
 3/5 bongolo ***** válasza:
100%

Mindkét oldalnak kell venni az exponenciálisát 10-es alappal:

10^y = x²

vonjunk gyököt mindkét oldalból:

10^(y/2) = |x|

Az eredeti függvény nem invertálható a valós számok halmazán, mert nem bijektív.

Ha szűkítjük az értelmezési tartományt:

Ha x>0 az értelmezési tartomány, akkor x = 10^(y/2) az inverz.

Ha x<0 az értelmezési tartomány, akkor x = -10^(y/2) az inverz.

2016. okt. 16. 23:55
 4/5 anonim ***** válasza:
ti hülyék vagytok, kérdés: x értéke. de ez nem egyenlet sügérek, hanem függvény. x-nek y függvényében van értéke. istenem....
2016. okt. 21. 19:31
 5/5 bongolo ***** válasza:
#4: Azt javaslom, figyelmesebben olvassál ahelyett, hogy lejáratod magadat.
2016. okt. 21. 22:57