Inverz függvényt szeretnék létrehozni, amihez szükségem lenne az X értékére.
Egyenlet: y= lg x^2
2016. okt. 16. 17:27
1/5 anonim válasza:
ez nem egyenlet hanem függvény, pontokat kapsz vele koordináta rsz.-ben ha az x helyére értékeket helyettesítesz be. zöld?
2/5 anonim válasza:
logaritmus inverze az exponenciális. :)
3/5 bongolo válasza:
Mindkét oldalnak kell venni az exponenciálisát 10-es alappal:
10^y = x²
vonjunk gyököt mindkét oldalból:
10^(y/2) = |x|
Az eredeti függvény nem invertálható a valós számok halmazán, mert nem bijektív.
Ha szűkítjük az értelmezési tartományt:
Ha x>0 az értelmezési tartomány, akkor x = 10^(y/2) az inverz.
Ha x<0 az értelmezési tartomány, akkor x = -10^(y/2) az inverz.
4/5 anonim válasza:
ti hülyék vagytok, kérdés: x értéke. de ez nem egyenlet sügérek, hanem függvény. x-nek y függvényében van értéke. istenem....
5/5 bongolo válasza:
#4: Azt javaslom, figyelmesebben olvassál ahelyett, hogy lejáratod magadat.