Hogyan kell megoldani ezt a logaritmusos egyenletet?

[link]

2015. márc. 10. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
x=64
2015. márc. 10. 17:04
 2/5 Tom Benko ***** válasza:
Fejtsd vissza!
2015. márc. 11. 11:34
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Anyukádat pontozgasd le, hülye tahó! :-(
2015. márc. 11. 15:25
 4/5 anonim válasza:
43%

log2(log3(log4 x))=0


2-nek mennyi a 0-dik hatványa? -A megoldás 1, szóval az egyenletet tovább alakítva:

log2(log3(log4 x))=log2 1, amiből máris eltüntetjük a log2-t: log3(log4 x)=1


3-nak melyik az első hatványa? -A megoldás 3, az egyenletet alakítva: log3(log4 x)=log3 3, ebből ugyanígy eltávolítjuk a log3-mat: log4 x=3


Ebből egyértelműen látszik, hogy a megoldás x=4^3=64

2015. márc. 11. 21:04
 5/5 A kérdező kommentje:

3.: Nem az eredményre voltam kíváncsi, hanem a megoldás menetére. Anyukámat nem tudom lepontozni, mert nincs fenn az oldalon.


4.: Köszönöm szépen! +1

2015. márc. 22. 20:31