3lnx+2lnx^2=6

Előre is köszönöm a választ.


2013. szept. 26. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A 2. tagban nem 2*(lnx)^2 van?
2013. szept. 26. 14:56
 2/4 A kérdező kommentje:
nem, csak az x van négyzeten
2013. szept. 26. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:

x>0 (Kikötés.)


lnx^2+lnx^4=6


ln(x^2 * x^4)=6


lnx^6=6


x^6=e^6


x1 = e (Megközelítőleg 2,72)


x2 = -e, de ez nem megoldás a kikötés miatt.


-KA-

2013. szept. 26. 15:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Elrontottam. 2-őt írtam 3 helyett.


lnx^3+lnx^4=6


ln(x^3 * x^4)=6


lnx^7=6


x^7=e^6


x = 7.gyök(e^6) (Megközelítőleg 2,36)



-KA-

2013. szept. 26. 15:15