Nincs gondom az egyenletekkel de a logaritmusokkal vannak problémáim, amiket igyekszem pótolni. Azonban most a segítségeteket szeretném kérni az alábbi egyenlet megoldásában:
log3[1+log2(1+3log2 x)]=1
Valaki tudna nekem segíteni benne egy kicsit?
Köszönöm!
2013. júl. 7. 13:23
1/8 anonim válasza:
Ez a hobbid hogy nyáron logaritmus egyeleteket oldasz meg? Mindjárt megoldom papíron és visszajövök.
2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. júl. 7. 13:58
4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A problémám az, hogy a levezetésre lennék kíváncsi leginkább :/.
2013. júl. 7. 14:21
5/8 anonim válasza:
1. Lépés: a logaritmus eredménye mikor 1? Ha a log alap megegyezik az alannyal.
6/8 anonim válasza:
1+log2(1+3log2x)=3. / -1
Log2(1+3log2 x)=2
Tudod folytatni?
7/8 anonim válasza:
log3(1+log2(1+3log2x))=1
log3(1+log2(1+3log2x))=log33
Egyszerűsítés log3-mal.
1+log2(1+3log2x)=3
log2(1+3log2x)=2
log2(1+3log2x)=log24
Egyszerűsítés log2-vel.
1+3log2x=4
3log2x=3
log2x=1
x=2
Remélem én tudtam segíteni!
Kb. 10 éve tanultam és nem vagyok topon,egyetemen kissé darálják a dolgot és elég sokat szoptam...
8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon jól átlátható!
2013. júl. 7. 18:00