Szabadidő kérdése:

Hogyan lehet megoldani egy logaritmusos egyenletet?


Nincs gondom az egyenletekkel de a logaritmusokkal vannak problémáim, amiket igyekszem pótolni. Azonban most a segítségeteket szeretném kérni az alábbi egyenlet megoldásában:


log3[1+log2(1+3log2 x)]=1


Valaki tudna nekem segíteni benne egy kicsit?


Köszönöm!


2013. júl. 7. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a hobbid hogy nyáron logaritmus egyeleteket oldasz meg? Mindjárt megoldom papíron és visszajövök.
2013. júl. 7. 13:35
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. júl. 7. 13:58
 3/8 anonim ***** válasza:
X=2
2013. júl. 7. 14:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A problémám az, hogy a levezetésre lennék kíváncsi leginkább :/.
2013. júl. 7. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:
1. Lépés: a logaritmus eredménye mikor 1? Ha a log alap megegyezik az alannyal.
2013. júl. 7. 16:34
 6/8 anonim ***** válasza:

1+log2(1+3log2x)=3. / -1


Log2(1+3log2 x)=2


Tudod folytatni?

2013. júl. 7. 16:38
 7/8 anonim ***** válasza:

log3(1+log2(1+3log2x))=1

log3(1+log2(1+3log2x))=log33

Egyszerűsítés log3-mal.

1+log2(1+3log2x)=3

log2(1+3log2x)=2

log2(1+3log2x)=log24

Egyszerűsítés log2-vel.

1+3log2x=4

3log2x=3

log2x=1

x=2

Remélem én tudtam segíteni!

Kb. 10 éve tanultam és nem vagyok topon,egyetemen kissé darálják a dolgot és elég sokat szoptam...

2013. júl. 7. 17:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon jól átlátható!
2013. júl. 7. 18:00