b) lgx = 2*lg5-3*lg2

c) lgX = 1/2*lg16-1/3*lg37-2*lg2+1/4*lg81


Ha valaki levezetné nekem, nagyon megköszönném!



2014. febr. 18. 18:52
 1/2 A kérdező kommentje:
az első feladat végén -4lg lemaradt
2014. febr. 18. 18:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Azonosságokat kell használni

lgx=lg25-lg8 2*lg5=lg5^2=lg25

lgx=lg(25/8)

x=25/8

2014. febr. 18. 19:20