b) lgx = 2*lg5-3*lg2
c) lgX = 1/2*lg16-1/3*lg37-2*lg2+1/4*lg81
Ha valaki levezetné nekem, nagyon megköszönném!
2014. febr. 18. 18:52
1/2 A kérdező kommentje:
az első feladat végén -4lg lemaradt
2014. febr. 18. 18:53
2/2 anonim válasza:
Azonosságokat kell használni
lgx=lg25-lg8 2*lg5=lg5^2=lg25
lgx=lg(25/8)
x=25/8