1) log_3 5*log_4 9*log_5 9=?
2) lg 4+ lg sin 30°+ lg tg 30°+ lg sin 60°=?
3) Melyik szám nagyobb: log_4 9 vagy log_9 25?
4) Melyik szám a nagyobb: log_4 5 vagy log_5 6?
Előre is köszönöm a segítséget!
2012. nov. 27. 15:35
1/3 anonim válasza:
3) log_4 9 a nagyobb.
4) log_4 5 a nagyobb
2/3 bongolo válasza:
Logaritmusok alapjai közötti átváltás: a-ról c alapra:
log_a(b) = log_c(b)/log_c(a)
1) váltsunk mindent mondjuk 3-as alapra:
log_3(5)·log_3(9)/log_3(4)·log_3(9)/log_3(5) =
= log_3(5)·log_3(9)/log_3(4)·log_3(9)/log_3(5)
A két log_3(5) kiejti egymást, log_3(3²) pedig 2.
= 4/log_3(4) = 4/(2·log_3(2)) = 2/log_3(2)
2)
sin 30° = 1/2
tg 30° = 1/√3
sin 60° = √3/2
lg(4)+ lg(sin 30°)+ lg(tg 30°)+ lg(sin 60°)=
= lg(4) + lg(1/2) + lg(1/√3) + lg(√3/2) =
= lg(4·1/2·1/√3·√3/2) = lg(1) = 0
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. nov. 27. 17:51