1) log_3 5*log_4 9*log_5 9=?


2) lg 4+ lg sin 30°+ lg tg 30°+ lg sin 60°=?


3) Melyik szám nagyobb: log_4 9 vagy log_9 25?


4) Melyik szám a nagyobb: log_4 5 vagy log_5 6?


Előre is köszönöm a segítséget!



2012. nov. 27. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

3) log_4 9 a nagyobb.

4) log_4 5 a nagyobb

2012. nov. 27. 15:56
 2/3 bongolo ***** válasza:

Logaritmusok alapjai közötti átváltás: a-ról c alapra:

log_a(b) = log_c(b)/log_c(a)


1) váltsunk mindent mondjuk 3-as alapra:

log_3(5)·log_3(9)/log_3(4)·log_3(9)/log_3(5) =

= log_3(5)·log_3(9)/log_3(4)·log_3(9)/log_3(5)

A két log_3(5) kiejti egymást, log_3(3²) pedig 2.

= 4/log_3(4) = 4/(2·log_3(2)) = 2/log_3(2)


2)

sin 30° = 1/2

tg 30° = 1/√3

sin 60° = √3/2

lg(4)+ lg(sin 30°)+ lg(tg 30°)+ lg(sin 60°)=

= lg(4) + lg(1/2) + lg(1/√3) + lg(√3/2) =

= lg(4·1/2·1/√3·√3/2) = lg(1) = 0

2012. nov. 27. 16:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. nov. 27. 17:51