7. osztályos egyenleti feladatok (3db)? Egyenlettel leírnátok? (Levezetve hogy hogy kell)?


1.Egy hetedikes gyerek így sóhajtott fel:ma matekból,magyarból és angolból is volt házi feladatom,így másfél órát tanultam. A magyar és az angol megírására összesen négyszer annyi időt kellett fordítani,mint a matek elkészítésére. Másból nem volt írásbelim.Mennyi időt fordítottam az hetedikes a matek házi megírására.


2.A palacsintaárus 35-tel több lekváros palacsintát adott el,mint kakaóst.Ebből a két fajtából összesen 87-et adott el. Mennyi volt az eladott lekváros és kakaós palacsinta?


3.Katinak és húgának különböző darabszámú térkép puzzle kirakójátéka van.Katiéba az elemek száma 100-zal kevesebb,mint a húgáéban lévők háromszorosa. Hány elemből állnak a puzzle játékok külön-külön,ha a két játéknak összesen 800 eleme van?


2012. nov. 20. 18:04
 1/4 anonim válasza:

A matek legyen A, a magyar legyen B, az angol meg mondjuk C.

A+B+C=90 perc

B+C=4xA

behelyettesítünk az eredeti egyenletbe:

5A=90

A=18

tehát 18 percet fordított a matekra

2012. nov. 20. 18:19
 2/4 A kérdező kommentje:
A többi kérdésre is kérek választ.
2012. nov. 20. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:

2.

L: x + 35

K: x

L+K=87

x+x+35=87

2x=52

x=26

Kakaós: 26

Lekváros: 26+35=61


3.

K: 3x-100

H: x

x+3x-100=800

4x=900

x=225

Katinak 575, hugának 225.

2012. nov. 20. 18:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
2012. nov. 20. 18:52