A feladat: egy edenyben 300g 20C-s viz van. Mennyi 70C homersekletu vizet kell hozzaadni, hogy a keverek homerseklete 30C legyen? Lecci levezetest is irjatok le, mert otletem sincs hogyan kezdjek hozza:)2012. nov. 13. 14:42
1/1 anonim válasza:
ha van 1g 20°C os vized és 1g 70°C-s os, akkor öszzeöntve
(20*1+70*1)/(1+1)=45 fokos lesz
300g 20fokos + x g 70fokosból lesz 300+x gramm 30fokos
(20*300+70*x)/(300+x)=30
6000+70x=9000+30x
40x=3000
x=300/4=75g