Szedeer kérdése:

Valaki légyszi segítsen a fizika leckémben (10. osztályos fizika)?

A feladat: egy edenyben 300g 20C-s viz van. Mennyi 70C homersekletu vizet kell hozzaadni, hogy a keverek homerseklete 30C legyen? Lecci levezetest is irjatok le, mert otletem sincs hogyan kezdjek hozza:)
2012. nov. 13. 14:42
 1/1 anonim ***** válasza:

ha van 1g 20°C os vized és 1g 70°C-s os, akkor öszzeöntve

(20*1+70*1)/(1+1)=45 fokos lesz

300g 20fokos + x g 70fokosból lesz 300+x gramm 30fokos

(20*300+70*x)/(300+x)=30

6000+70x=9000+30x

40x=3000

x=300/4=75g

2012. nov. 13. 14:50