Sziszka7249 kérdése:

1. Autó72 km/h sebességről 10 s alatt lassult le és állt meg. A motoros 5 s alatt érte el a 15 m/s sebességet. Melyiknek nagyobb a gyorsulása? 2. Mennyi ideig fékezett az autó, melynek sebessége -0,5 m/s2 gyorsulással csökkent 72 km/h-ról 54 km/h-ra?


Ha lehetséges a feladatmegoldásokra még délelőtt szükségem lenne!

Nagyon fontos!



2012. okt. 3. 09:00
 1/8 bongolo ***** válasza:

1)

72 km/h = 20 m/s

a = Δv/t

a = (0−20)/10 = −2 m/s²


A motorosé: 15/5 = 3 m/s²

Tehát a motorosé a nagyobb (egyrészt mert az pozitív, de ha abszolút értékben értette a tanár, akkor is)


2)

Δv = 72-54 km/h = 18 km/h = 0,5 m/s


a = Δv/t

t = Δv/a = 0,5 / 0,5 s = 1s

1 másodpercig fékezett.

2012. okt. 3. 18:04
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves Bongolo!


Köszönöm szépen!

Holnap lesz dolgozat, még egy kicsit tudjuk gyakorolni.

Legközelebb is tudnál nekünk segíteni?

2012. okt. 3. 19:00
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves Bongolo!


Két kérdés még a feladattal kapcsolatosan:

1., 72 km/h = 20 m/s

A 20 m/s hogy jött ki?


2., Δv = 72-54 km/h = 18 km/h = 0,5 m/s

A 0,5 m/s hogy jött ki?


Köszönöm!!!!!

2012. okt. 3. 19:23
 4/8 bongolo ***** válasza:

1 óra = 60 perc = 60·60 másodperc = 3600 s


3,6 km/h = 3600 m / 3600 s = 1 m/s


Vagyis x m/s-ot úgy tudjuk km/h-ba átváltani, hogy az x-et megszorozzuk 3,6-del.


Visszafelé y km/h-t úgy lehet m/s-ba átváltani, hogy az y-t elosztjuk 3,6-del.


pl. 10 m/s = 3,6·10 km/h = 36 km/h

72 km/h = 72/3,6 m/s = 20 m/s

2012. okt. 3. 22:02
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves bongolo!


Most már kezdjük érteni, de akkor ha

18 km/h osztva 3,6 = 5 m/s.


nem....

= 0,5 m/s


Vagy valami nekünk nem 100-as még???

Elnézésedet kérem, de mi totál humánosok vagyunk!!! :(


Köszi szépen a türelmedet!!! :D

2012. okt. 3. 22:33
 6/8 bongolo ***** válasza:

Ez a baj a totál humánosokkal, azt hiszik, hogy az ember tévedhetetlen :)

Szóval jó nagyot tévedtem :) Természetesen az 5 m/s.


Bocs :)

2012. okt. 3. 22:47
 7/8 A kérdező kommentje:

KÖSZI!!!!!

és ne hari.... :D


Kellemes pihit kívánunk!

2012. okt. 3. 22:56
 8/8 bongolo ***** válasza:

Már hogy haragudnék :D

Tetszett, amit írtál :)

2012. okt. 3. 23:28