Valaki lenne oly kedves és megoldaná ezt? (Matematika, algebra,8. oszt)


Nem ertem, kerlek segitsetek!!!

A)

Két szám, az egyik 15-tel nagyobb a másiknál, összeguk 124. Melyek ezek a számok?

B)

15-tel több lány volt mint fiu. Összesen 124en voltak, hany fiu es hany lany volt?

C)

124kg lisztet ketté osztottak, egyikbol kifli a másikból kenyér készült. A kenyerhez 15kg-val több lisztet használtak. Hany kg lisztbol csináltak kiflit?


Kérem szépen segítsetek nagyon nem megy es most rohadt nagy bajba vagyok holnapra kell!!! Pls Pls



2016. okt. 16. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
ha 8-adikosan annyi eszed sincs, hogy ezt megold akkor megérdemled, hogy megbukj. legalább ne tennéd fel 3x ugyanazt a kérdést.
2016. okt. 16. 17:29
 2/7 anonim ***** válasza:

A. Az egyik szám x, amásik x+15. Összegük: 2x+15=124, ebből x=54.5 tehát a két szám: 54.5 és 69.5

B. Ugyan az az egyenlet, 69.5 fiú, 54.5 lány.

C. Megint ugyan az az egyenlet, 54.5kg


Nem tudom, hogy hogy lesz fél fiú és fél lány, de ez jön ki megoldásnak. Lehet, hogy 1 ember nem tudja eldönteni hogy milyen nemű.

2016. okt. 16. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
na jó, segítek... A=B=C megoldásai tekintetében. felírva mind 124=a+(b-15), tehát egyik szám 54,5 a másik pedig 69,5. első voltam.
2016. okt. 16. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:
b-t elírtam
2016. okt. 16. 17:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom szörnyű hogy ezt se tudom de fel órát se foglalkoztunk vele es nem ertettem meg. Nagyon szépen köszönöm!!!!
2016. okt. 16. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:

ha tényleg gondolkodtál rajta és nem ment, akkor roszul csinálod. figy, egy mérnöki tipp probléma megoldásra:

van a kérdésed, jelen esetben 3 egyforma:

kezd el írni ahogy olvasod és lényeges részre érsz, csak tényleket felírni. (2 szám: a és b) (egyik 15-el nagyobb: b=a+15) (összegük 124: a+b=124)

mivel b=a+15 ezért a+a+15=124 lesz amit ha leegyszerűsítesz 2a=109 lesz. Ebből tudod, hogy a=54,5; b=a+15=69,5.

mindíg a legegyszerübben kell látni a dolgokat, ha bonyolítják a dolgok bontsd szét pici részekre, amiket értesz, oldd meg külön külön, a végén összerakod a megoldásokat.

nem tudom ez így segít-e, de hátha.

2016. okt. 16. 20:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm, azthiszem megértettem!!! :) megesgyszer köszönöm
2016. okt. 16. 21:50