Kèt nyúltenyèsztõ összekeverte növendèk nyulait,összesen 65 nyulat: vöröset, feketèt, fehèret ès tarkàt.
Ha nincs öt külöbözõ korú, ugyanolyan színû nyúl a csapatban, igazold, hogy talàlhatò hàrom ugyanolyan színû ès egyidõs nyùl ugyanattòl a tenyèsztõtõl!
2016. okt. 15. 13:16
1/3 A kérdező kommentje:
Lètszi, mogyoràzzàtok is el
2016. okt. 15. 13:16
2/3 anonim válasza:
Induljunk ki az egyik állításból: 2 tenénysztő van 65=32*2+1
Az egyik tenyésztőnek legalább 33 nyula van. (Skatulya elv alapján)
33=8*4+1 Az egyik színűből (jó, tudom, hogy a tarka a nem szín, de tekintsük annak) legalább 9 van.
Egy színűből legfeljebb 4 különbőző életkorú lehet.
9=2*4+1 Van 3 egyforma életkorú nyúl.
3/3 A kérdező kommentje:
Biztos jò, csak nem èrtek belõle semmit
2016. okt. 16. 14:43