Kèt nyúltenyèsztõ összekeverte növendèk nyulait,összesen 65 nyulat: vöröset, feketèt, fehèret ès tarkàt.

Ha nincs öt külöbözõ korú, ugyanolyan színû nyúl a csapatban, igazold, hogy talàlhatò hàrom ugyanolyan színû ès egyidõs nyùl ugyanattòl a tenyèsztõtõl!



2016. okt. 15. 13:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Lètszi, mogyoràzzàtok is el
2016. okt. 15. 13:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Induljunk ki az egyik állításból: 2 tenénysztő van 65=32*2+1

Az egyik tenyésztőnek legalább 33 nyula van. (Skatulya elv alapján)

33=8*4+1 Az egyik színűből (jó, tudom, hogy a tarka a nem szín, de tekintsük annak) legalább 9 van.

Egy színűből legfeljebb 4 különbőző életkorú lehet.

9=2*4+1 Van 3 egyforma életkorú nyúl.

2016. okt. 15. 14:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Biztos jò, csak nem èrtek belõle semmit
2016. okt. 16. 14:43