SÜRGŐS! Segít valaki a matek házimban?


Adott egy oktatási intézmény ahova X városból 47 hallgatót vettek fel. A településről ahonnan felvették hallgatókat tudjuk, hogy a lélekszáma 56 175 fő.

Hogyan számolom ki az 1000 főre jutó hallgatók számát?



2016. júl. 7. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az

56175:47 - arány fejezi ki, hogy 56175 főre jut 47 hallgató.

Ezt kellene egyszerűsítened.

2016. júl. 7. 10:18
 2/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de így ezt nem nagyon értem. Leírnád esetleg a lépéseket? Nem vagyok jó matekból, de törekszem arra, hogy jobb jegyeim lehessenek.
2016. júl. 7. 10:27
 3/13 anonim ***** válasza:

Szóval azt mondod, nem tudod, mennyivel kell osztani 56175-öt, hogy 1000-et kapj?

Így nehéz segíteni.

2016. júl. 7. 10:29
 4/13 anonim ***** válasza:

VAgy akkor átírom így:


56175:47 = 1000:x


Ez már általános iskolás tananyag.

2016. júl. 7. 10:36
 5/13 A kérdező kommentje:
(56 175/1000)/47 Így gondoltad?
2016. júl. 7. 10:37
 6/13 anonim ***** válasza:
Házi feladat ilyenkor?
2016. júl. 7. 10:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Tehát a feladat azt mondja, hogy 56.175 lakosra jut 47 hallgató. Az egyenes arányosság elve alapján így 1 lakosra 47/56.175 hallgató jut, ebből pedig 1000 lakosra pedig 1000*47/56.175=1880/2247=~0,836671117045 hallgató jut.
2016. júl. 7. 10:46
 8/13 A kérdező kommentje:
Képzeld igen. Szívesen csinálom mert, második osztályos vagyok s harmadikba ezt már tudni kell.
2016. júl. 7. 10:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Mármint általános iskolás második osztály?

Ilyeneket nem szoktak kérdezni kicsi másodikban.

2016. júl. 7. 10:50
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget. Nagyon rendes vagy.

Tehát akkor a felvett hallgatók számát elosztom a település lakóinak számával, s ezt megszorzom 1000-rel.

Ezt most már így értem. Csak nekem ez az arányosság zavart be, mert ezt még nem tanultuk.

2016. júl. 7. 10:51
1 2