Egy osztàly tanulòinak lètszàma 28. A lànyok ès a fiùk szàmànak lètszàma 4/3 (nègyharmad). Hàny làny ès hàny fiú van az osztàlyban?

2016. okt. 15. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Csináld úgy, hogy elosztod 4+3=7 - tel az összlétszámot. És ezt szorzod meg 4-gyel a lányok esetén, 3-mal a fiúk esetén.
2016. okt. 15. 12:13
 2/3 anonim ***** válasza:

A lànyok ès a fiùk szàmànak lètszàma?


Nem inkább a "A lànyok ès a fiùk szàmànak aránya?"


Tehát 4 lányra jut 3 fiú. Ez 7 ember. 28 osztva 7-te =4 Tehát 4*4 lány és 4*3 fiú van.


16+12=28fő

2016. okt. 15. 12:14
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, arànya nem lètszàma (bocsi)

Ès köszi a vàlaszokat

2016. okt. 15. 12:18