Egy osztàly tanulòinak lètszàma 28. A lànyok ès a fiùk szàmànak lètszàma 4/3 (nègyharmad). Hàny làny ès hàny fiú van az osztàlyban?2016. okt. 15. 11:59
1/3 anonim válasza:
Csináld úgy, hogy elosztod 4+3=7 - tel az összlétszámot. És ezt szorzod meg 4-gyel a lányok esetén, 3-mal a fiúk esetén.
2/3 anonim válasza:
A lànyok ès a fiùk szàmànak lètszàma?
Nem inkább a "A lànyok ès a fiùk szàmànak aránya?"
Tehát 4 lányra jut 3 fiú. Ez 7 ember. 28 osztva 7-te =4 Tehát 4*4 lány és 4*3 fiú van.
16+12=28fő
3/3 A kérdező kommentje:
Igen, arànya nem lètszàma (bocsi)
Ès köszi a vàlaszokat
2016. okt. 15. 12:18