Valaki segít megoldani ezt a matek feladatot?


már 10 szer számoltam újra de nem jön ki az eredmény :/


1-2x 3x-4

---- - ---- = 4

6-2x 3-x


(egyenletek megoldása lebontogatással,mérlegelvvel)



2016. márc. 9. 17:54
 1/4 A kérdező kommentje:
a szaggatott vonal tört vonal akar lenni , meg egy kivonásjel középen
2016. márc. 9. 17:56
 2/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Legközelebb így is írhatod:

(1-2x) / (6-2x) - (3x-4) / (3-x) = 4


A második tört számlálóját és nevezőjét is szorozzuk meg 2-vel:

(1-2x) / (6-2x) - (6x-8) / (6-2x) = 4


Most már ugyanaz a nevezőjük, tehát csinálhatunk belőlük egy törtet:


((1-2x) - (6x-8)) / (6-2x) = 4


Egyszerűsítsük a számlálót:


(9-8x) / (6-2x) = 4


Most mindkét oldalt szorozzuk a nevezővel (6-2x):

9-8x = 24-8x


Ha 8x-et hozzáadunk mindkét oldalhoz:

9 = 24


Ez nem igaz, tehát nincs megoldása az egyenletnek.

Vagy valahol el lett írva. :)

2016. márc. 9. 18:11
 3/4 A kérdező kommentje:
nekem is ez jött ki, köszi, akkor biztos hogy jó így?
2016. márc. 9. 18:42
 4/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
Ha jól írtad le a feladatot, akkor igen, ez a megoldás, hogy nincs megoldása. :)
2016. márc. 9. 18:47