már 10 szer számoltam újra de nem jön ki az eredmény :/
1-2x 3x-4
---- - ---- = 4
6-2x 3-x
(egyenletek megoldása lebontogatással,mérlegelvvel)
2016. márc. 9. 17:54
1/4 A kérdező kommentje:
a szaggatott vonal tört vonal akar lenni , meg egy kivonásjel középen
2016. márc. 9. 17:56
2/4 Pelenkásfiú válasza:
Legközelebb így is írhatod:
(1-2x) / (6-2x) - (3x-4) / (3-x) = 4
A második tört számlálóját és nevezőjét is szorozzuk meg 2-vel:
(1-2x) / (6-2x) - (6x-8) / (6-2x) = 4
Most már ugyanaz a nevezőjük, tehát csinálhatunk belőlük egy törtet:
((1-2x) - (6x-8)) / (6-2x) = 4
Egyszerűsítsük a számlálót:
(9-8x) / (6-2x) = 4
Most mindkét oldalt szorozzuk a nevezővel (6-2x):
9-8x = 24-8x
Ha 8x-et hozzáadunk mindkét oldalhoz:
9 = 24
Ez nem igaz, tehát nincs megoldása az egyenletnek.
Vagy valahol el lett írva. :)
3/4 A kérdező kommentje:
nekem is ez jött ki, köszi, akkor biztos hogy jó így?
2016. márc. 9. 18:42
4/4 Pelenkásfiú válasza:
Ha jól írtad le a feladatot, akkor igen, ez a megoldás, hogy nincs megoldása. :)