Két lovat árul valaki nyereggel.Az egyik nyereg 120 000ft, a másik 250 000ft. Az első ló a drágább nyereggel háromszor annyiba kerül, mint a másik ló az olcsóbb nyereggel. A második ló viszont a drágább nyereggel félannyiba kerül,mint az első ló az olcsóbb nyereggel. Mennyibe kerülnek a lovak?2014. okt. 8. 15:11
1/2 anonim válasza:
Segitek, de nem oldom meg. Remelem mas se. Probaljuk meg ravezeteses modszerrel.
Hogy szamolod ki egy lo es egy nyereg egyuttes arat? Mondjuk ha a lo 1 millio, a nyereg 100000, akkor mennyi az egyuttes aruk?
2/2 anonim válasza:
Egyenletrendszerrel:
(120 000+x)*3=(250 000+y)
(250 000+x)*2=(120 000+y)
első:
360 000+3x=250 000+y
110 000+3x=y
behelyettesítés a másodikba:
500 000+2x=120 000+110 000+3x
270 000+2x=3x
270 000=x
110 000+3*270 000=920 000=y
270 000 és 920 000Ft-ba kerülnek.