Valaki segít megoldani ezt a feladatot? Sűrgős

Két lovat árul valaki nyereggel.Az egyik nyereg 120 000ft, a másik 250 000ft. Az első ló a drágább nyereggel háromszor annyiba kerül, mint a másik ló az olcsóbb nyereggel. A második ló viszont a drágább nyereggel félannyiba kerül,mint az első ló az olcsóbb nyereggel. Mennyibe kerülnek a lovak?
2014. okt. 8. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Segitek, de nem oldom meg. Remelem mas se. Probaljuk meg ravezeteses modszerrel.


Hogy szamolod ki egy lo es egy nyereg egyuttes arat? Mondjuk ha a lo 1 millio, a nyereg 100000, akkor mennyi az egyuttes aruk?

2014. okt. 8. 15:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyenletrendszerrel:

(120 000+x)*3=(250 000+y)

(250 000+x)*2=(120 000+y)


első:

360 000+3x=250 000+y

110 000+3x=y


behelyettesítés a másodikba:

500 000+2x=120 000+110 000+3x

270 000+2x=3x

270 000=x


110 000+3*270 000=920 000=y


270 000 és 920 000Ft-ba kerülnek.

2014. okt. 8. 15:18