Félcsoportot, egységelemes félcsoportot, illetve csoportot alkotnak-e a (-c, c) intervallum elemei, ahol c pozitív szám, ha a "*" műveletet az r*s= (r+s) / (1+ ( (r^2) /c^2) ) előírással definiáljuk?

Tehát a * művelet nem szorzás hanem az a művelet amit így kapunk.

2016. szept. 21. 17:40
 1/1 dq ***** válasza:

Nem asszociatív. Például


> c=1, A = 1, B = 1, C = -1


esetén a szorzatok


> AB = (1+1)/(1+1^2) = 1

> BC = 0 / 2 = 0

> AB*C = 0 / 2 = 0

> A*BC = (1+0)/(2) = 1/2


és neked az kéne, hogy AB*C = A*BC

[link]

2016. szept. 21. 17:53