1f.

(3a-1)(2a+3)-(4a-2)(3a+5) =

6a+9a-2a-3-12a+20a-6a-10 =

15a-13


2.f

3x(2x^2-x+2)-2x^2(3x-2)-3x^3+2x^2+x-4)-x(x^2-x-3)+4x^3+4x^2+2x-4 =

6x^3-3x^2+6x^2-6x+4x^3-3x^3-6x^3-3x+12-x^3+x^2+3x+4x^2+2x-4 =

8x^2-4x+8


Köszi a segítséget előre is!



2016. okt. 1. 15:13
 1/9 A kérdező kommentje:

Illetve a [] zárójelet is úgy bontom fel, hogy ha - előjel van előtte, akkor a zárójelben lévő előjelét ellentettjére változtatom?


-[+2x^2+3(2x+1)-x]=

-2x^2-6x-3+x

2016. okt. 1. 15:27
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első feladatnál figyelj a mínusszal való szorzásra, és arra, hogy ne felejtsd le a kitevőket:

...-(4a-2)(3a+5)=...-(12a^2+20a-6a-10)

Így bontsd ki a zárójelet, és akkor minden rendben lesz. :)


A második feladat nagyban függ a zárójelektől. Nem egészen vagyok biztos benne, honnan maradt le egy fél zárójel. (és a végén nincs több?)

Írd le kérlek a zárójelekkel az eredeti egyenletet.

2016. okt. 1. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen ugyanúgy működik a kettő. Csak azért van szögletes zárójel, hogy képileg egyértelmű legyen, melyik zárójelnek melyik a párja, de használhatsz gömbölyűt is, ha úgy egyszerűbb.
2016. okt. 1. 15:31
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a segítségedet! :)

Akkor az első feladatnál előbb a zárójelet végzemyyyy el, amit meg is csináltam, és akkor el is tűnt a zárójel.

Aztán csak az első előjel változna meg?

Szóval így nézne ki:

[link]

2016. okt. 1. 15:43
 5/9 A kérdező kommentje:

A második feladat pedig itt van, remélem látható.

A feladatlap is ott van, 1130/h.

[link]

2016. okt. 1. 15:57
 6/9 anonim ***** válasza:

1.

[link]

Amikor egy szorzat előtt áll a mínusz, akkor az egészre vonatkozik.

Itt előbb a zárójeleket összeszorozzuk, majd pedig az egészet megszorozzuk mínusz eggyel. (vagyis megváltoztatjuk az előjeleket)

-(a+b)(c+d)=-(ac+ad+bc+bd)=-ac-ad-bc-bd

de ezt a másik feladatban jól is csináltad, csak itt történhetett valami közben...


2.

A 3. sorban van egy másolási hiba 6x^3-3x^2+6x végéről lehagytad másodjára az x-et, és csak 6-tal számoltál. A többi király :)

2016. okt. 1. 16:45
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségedet! :)

Legyen további szép napod!

Köszi!

2016. okt. 1. 16:58
 8/9 A kérdező kommentje:

De amúgy most nézem, hogy te külön csináltad.

Nem így kell?

(yyy)x(xxx) [-x(yyy)]x(yyy)

2016. okt. 1. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:
3x(2 x^2 - x + 2) - 2x^2(3 x - 2) - 3(x^3 + 2 x^2 + x - 4) - x(x^2 - x - 3) + 4x^3 + 4x^2 + 2x - 4 = 8x + 8
2016. okt. 1. 20:51