Hogy tudnám megoldani az ilyen egyenleteket?
Amit találtam a neten abban logaritmus volt amit még nem tanultunk.
2016. okt. 12. 07:42
1/1 anonim válasza:
Ha az alap kulonbozo akkor a kitevoknek meg kell egyezniuk. Pl.: x^z-1=y^z-1 . Igy elosztod az egyikkel mind2 oldal es ott a hatv azonossagok miatt (x/y)^z-1-en lesz ami =1 az egyet felirhatjuk barmely szam 0. hatvanyakent es akkor mar irhatod az exponencialis blablabla-t utana z-1=0 es kifejezed a z-t.