Hogyan kéne megoldani ezt a matek egyenletet?


4^x-3 + 4^x + 4^x+1 = 80.25


Ez egy egyenletrendszer, de nekem sehogy sem akar egész szám kijönni. Valaki levezetve le tudná írni?



2016. szept. 21. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

kiemeljük a 4^x-ent

4^x(1/64+1+4)=80,25

4^x(321/64)=80,25

4^x*321=5136

4^x=16

4^x=4^2

szig mon. miatt

x=2

2016. szept. 21. 15:09
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Elöző vagyok.

ez így akkor igaz ha az x-3 és az x+1 is a kitevőben van.

Pontosan leírva:

4^(x-3)+4^x+4^(x+1)=80,25

de gondolom ez volt a feladat

2016. szept. 21. 15:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen ez, közben megcsináltam, csak véletlen beszoroztam 256-al, nem hozzáadtam.
2016. szept. 21. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott megirhatná a miértjét hátha tanulok belőle köszönöm
2016. szept. 21. 16:44
 5/7 anonim válasza:
Es mi a megoldás?
2016. szept. 21. 18:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Lóránt?
2016. szept. 21. 18:52
 7/7 anonim válasza:
Nem
2016. szept. 21. 22:02